Savcı’dan Nuriye için tahliye talebi

0
1525

Bugün, Ankara’da görülen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın beşinci duruşmasında savcı, Özakça’nın ardından Gülmen’in de tahliyesini istedi. nuriye-gulmen-aclik-grevi-900x425

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmüne Kararnameler ile işlerinden ihraç edilen ve bu sebeple “İşimizi geri istiyoruz” diyerek başlattıkları açlık grevinin 72’nci gününde tutuklanan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın beşinci duruşması bugün Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Açlık grevlerinin 264’ncü gününde görülen duruşmada savcı, akademisyen Nuriye Gülmen’in tahliyesini istedi.

Savcı tahliye talebine gerekçe olarak, “Gülmen’in kaçma şüphesine yer olmaması” ve “Delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması” ifadelerinde bulundu.

Duruşmaya SEGBİS sistemiyle katılan Nuriye Gülmen de tahliyesini istedi. Gülmen, cezaevi koşullarının ağır olduğunu ve savunma yapabilmek için koşulların sağlanmadığını söyledi. Gülmen “Sizden tahliyem ile bir lütuf beklemiyorum, sadece hukukun gereklerini yerine getirmenizi istiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.