Sel felaketinde tomrukların arasından cesetler toplanıyor, AKP’li Fahrettin Altun, “Sosyal medya üzerinden infial oluşturulmak isteniyor” diyor!

0
612

Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin bilançosu hala tam olarak tespit edilebilmiş durumda değil. Yayınlanan görüntülerde cesetlerin tomruklar arasından toplandığı görülüyor. AKP’li Fahrettin Altun ise hala, “Sosyal medya üzerinden infial oluşturulmak isteniyor” diyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sel felaketine yönelik, “Hassas dönemlerde sosyal medya üzerinden toplumda bir infial ortamı oluşturulmak istenmektedir. Halkımızın insani ve vicdani duygularını istismar etmeye yönelik bu gayri ahlaki kampanyalara milletimiz, asla fırsat vermeyecektir” dedi.

İletişim Başkanı Altun, sosyal medya üzerinden sel felaketine ilişkin açıklama yaptı. Altun, “Toplum yaşamını, kamu düzenini ve demokrasiyi tehdit eden faktörlerin başında sistematik yalan ve dezenformasyon kampanyaları gelmektedir” ifadesini kullandı.

Altun’un ifadelerinin aksine, yüzlerce cesedin morglarda tutulduğu, onlarcasının ise denizden toplandığı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.