SİZİ TANIYORUZ!!

0
1295

HDP GENEL MERKEZİ YAKILIYOR!

hdp-genel-merkez-inde-bomba-panigi

Sizi Madımak’tan, Çorum’dan, Maraş’tan tanıyoruz. Dünün azılı katilleri her ne kadar gömlek değiştirdiklerini söyleselerde katliamcı zihniyetleri olduğu gibi devam ediyor.

 HDP’nin Büklüm Sokak’ta bulunan Genel Merkez binası ırkçı saldırıya uğradı. Saat 21.00 sıralarında parti binasının önüne gelen yaklaşık 100 kişilik bir gurup, sloganlar atıp binaya saldırıda bulundu. Saldırı sırasında gurup, önünde 3 polis ekibi beklemesine rağmen parti binasının içerisine girdi. O sırada içeride bulunan 3 parti çalışanı ise 6 katlı binanın en üst katına çıkarak, saldırıdan korunmaya çalıştı.Parti binasına giren saldırganlar ise parti binasını ateşe verdi. Binadaki yangın sürerken MedNuçe TV yayınına bağlanan binada mahsur kalan parti çalışanlarından Ahmet Yavuz, “Gündüz saatlerinden bu yana sivil faşist gruplar, parti binası önünden geçerek tacizde bulundu. Bunun üzerine hem parti yöneticileri hem de milletvekilleri polisi uyardı ama polis, uyarıların hiçbirisini dikkate almadı. Saat 21.00 sıralarında yine parti binasının önüne gelen saldırganlar, slogan atmaya başladı. Bu durumu bildirdiğimiz polisler bize ‘Bir şey olmaz. Ancak içeri bir saldırı olursa müdahale ederiz’ dediler. Sonrasında parti binasına giren saldırganlar binayı ateşe verdi. Yangın bize henüz ulaşmadı ama her tarafı duman kapladı. Müdahaleye yönelik bir çaba da yok. Su an bütün halkımızın buraya gelmesi lazım. Vekillerimizin tüm çabalarına rağmen bu saldırılara göz yumuldu” dedi.

Binada mahsur kalan diğer parti görevlisi Zülküf Kurt ise şunları söyledi: “Akşamüzeri bekleyen polisleri uyardık. Hassas olmaları gerektiğini söyledik. Akşama doğru sivil gruplar çoğalmaya başladı. En son da kitleyi polis engellemedi ve binamıza saldırdılar. İçeri girdiler. Ateşe verince dumanlardan kaynaklı çatıya çıktık. Yangına bir müdahale olup olmadığını göremiyoruz. Grup hala slogan atmaya devam ediyor. Polisin önlem almadığını görülüyor.

Gever’de direnen halkımız müsterih olsun. Bu durum bizi yıldırmaz. Bu bina barış için son şans. Yaksalar yine yaparız. Ama barış için son şanstır.

Hala sivil faşitlerin etrafta beklediklerini ve polislerin de onları izlediklerini görüyoruz. İtfaiye geldi ama sivil faşist gruplar bekliyorlar” dedi.

ODAK/ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.