Sen misin AKP’yi eleştiren: MHP’li Enginyurt partisinden ihraç edildi

0
785

AKP’ye yönelik eleştirileri ile gündeme gelen ve kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un MHP’den ihraç edildiği açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına tepki gösteren Enginyurt, “Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Her söze başladığımızda Cumhur İttifakı diyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi hiç, yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son da bugün Tarım Bakanı” sözlerinin ardından disipline sevk edilmişti.

Enginyurt’un, Cumhur İttifakı ve AKP’ye yönelik eleştirileri nedeniyle daha önce de Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığı biliniyordu.

İhraç kararı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Enginyurt, “MHP’den ihraç ettiniz. Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve Ordulular için hep doğruları konuşan olacağım.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.