Sözcü Yazarlarının Mahkemesi Başladı

0
1078

Sözcü Gazetesi yazar ve yöneticilerinin “Gülen Cemaati ile ilişkili oldukları” gerekçesi ile haklarında açılan davada bugün ifadeleri alındı.

Gazete yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, sozcu.com.tr Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ve Haber Koordinatörü Yücel Arı’nın sanık olduğu Cemaat davası, bugün İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Emin Çölaşan ifadesinde, Gülen Cemaati ile veya başka herhangi bir örgütle alakasının olmadığını, aksine yıllarca Cemaat karşıtı bir tutum içinde yazılar yazdığını söyledi.

Yazdığı yazılar sebebiyle bizzat Gülen tarafından dava edildiğini, Cemaat üyeleri tarafından hakkında defalarca mahkemelere suç duyurunda bulunulduğunu söyleyen Çölaşan, mahkeme başkanının, “17-25 Aralık’la ilgili, bizim başaramadığımızı Fetullahçılar başardı, diyorsunuz bir yazınızda. Burada neyi kastettiniz?” diye sorması üzerine, hepimizin bildiği yolsuzlukları Cemaat’in kamuoyuna sızdırmasını ifade ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında, “FETÖ silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme” suçlamasıyla 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.