Ahmet Ayvacık SPD Hamm-Heessen’de Eşbaşkanlığa Seçildi

0
3491

Mehmet Tanlı/Almanya

Haftasonu Almanya’nın Hamm şehrinin en önemli merkez ilçelerinden birisi olan Heessen’de, Başkan Justus Moor’un partideki diğer görevlerinden dolayı başkanlığı bırakması üzerine, tüzükte de değişiklikler yapılarak seçimlere gidildi.  Yapılan seçimlerde tek aday olan Kerstin Kenter-Quos ve Ahmet Ayvacık SPD Heessen’in eşbaşkanlıklarına seçildi.

Beş çocuklu Karabüklü madenci bir ailenin en küçük çocuğu olan 27 yaşındaki Ahmet Ayvacık, Hamm Elektrik Gaz Otobüs Kurumu’nda (Stadtwerke) belediye otobüsü sürücüsü olarak görev yapıyor ve Hamm doğumlu. 

Eşbaşkanlığa seçilen Ayvacık, diğer Eşbaşkan Kerstin Quos-Kenter’le birlikte Brokhofta bulunan üyelere yönelik yaptığı teşekkür konuşmasında “Ana hedefim Heessen’deki herkesin, özellikle de göçmen çocukların iyi bir mesleki eğitim almaları. Liseye gidenlerin sayısını artırmak olacak. 

Toplumun tüm kesimiyle ayrım yapmaksızın bilgi alışverişi içinde olacağım. Türkiye değil yaşadığımız Almanya politikasına odaklanacağım. Hamm-Heessen ve çevresinde yaşayanlara tüm İlçe teşkilatımızdaki yöneticilerimiz ve İlçe Meclisi’ndeki fraksiyon üyelerimizle birlikte daha verimli politik hizmeti sunacağız.

Göçmenlerin topluma uyumunu kolaylaştırmak için yapılan her projeyi destekleyeceğiz. Heessen’deki vatandaşlarımızın bizlere vereceği destek çok önemlidir, onları partimize katılmaya çağırıyorum.’’ dedi.

SPD Heessen’de Başka Göçmenler de Yönetimde Yer Alıyor

Hamm-Heessen içinden çıkan politikacılarla ünlü. Şu anki Anakent Belediye Başkanı Thomas Hunsteger-Petermann (CDU) ve daha önceki Jürgen Wieland da (SPD) Heessenli’ydi. SPD Hamm-Heessen örgütünde Ahmet Ayvacık’ın dışında Türkiye kökenli üç üye daha yönetici olarak bulunuyor. 

İlçe Belediye Meclisi’ndeki fraksiyon sözcüsü olarak Dilek Erdoğan (Hukukçu-Hakim)  ve Meclis Üyesi olarak ise Mehmet Tanlı (Sosyal Pedagog-Gazeteci) görev yapıyor. İsmail Aydın da (Torna Ustası) yine Parti yönetiminde üyelerle ilgilenen bir görevde bulunuyor. Yine İlçe Meclis Başkanı olan Erzina Brennecke (Kreş Müdiresi) ise Boşnak kökenli göçmen bir politikacı.

Ahmet Ayvacık’ın SPD’de eşbaşkanlığa seçilmesi ilçedeki Türkiyeliler tarafından sevinçle karşılandı.

Heessen’deki toplantı eski Başkan Justus Moor’un Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmesi ve Partinin 2019 yılındaki çalışmalarına yönelik konuşmalarla son buldu.

*ABC Gazetesi’nden alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.