AKÇAKALE PROVAKASYONU: SURİYE’YE SAVAŞ DÜNYA SAVAŞINA YOL AÇABİLİR

1
1748

Mezhep savaşı peşindeki oligarşi bu kez Akçakale’ye düşen bir top mermisini bahane ederek Suriye’yi bombalamaya başladı. Hatırlanacağı gibi son günlerde işbirlikçi Arap rejimleri düşen uçakla ilgili Türkiye kamuoyunda kışkırtıcı yalanlar yaymaktaydılar.

Akçakale’yi Suriye ordusu mu vurdu yoksa ordu içine sızmış ve Türkiye’yi kışkırtmak isteyen Ozgür Suriye Ordusu adlı muhalifler mi? Türkiye oligarşisi bunu araştırmadan ve Suriye’den açıklama beklemeden topçu ateşine başladı. Hatta Türkiye oligarşisi NATO’yu kışkırtmaya çalıştı.

Suriye’nin Türkiye ile savaş istemediği biliniyor. Ayrıca Suriye ordusunun Türkiye’deki sivilleri hedef alarak ateş açmasından daha saçma bir hesap olamaz. Nereden bakarsanız bakın bu bombalama Suriye’nin çıkarlarına aykırıdır. Bombalamanın bir provakasyon olması ihtimali yüksektir. Türkiye’nin ve Batı’nın Suriye’ye askeri müdahelesini isteyen Özgür Suriye Ordusu’dur. ÖSO, bu talebini sürekli ifade ediyor.

Ordu Suriye’yi bombalarken AKP Suriye’ye daha geniş saldırı için hükümet tezkeresi çıkarttı. Oligarşi ve emperyalistler tezkere sayesinde yeni provakasyonlar için büyük bir olanak elde ettiler.

Mezhepçi AKP’nin önünde gördüğü en büyük engel Esat rejimi. Erdoğan cumhurbaşkanı seçilerek ”İkinci Cumhuriyet” adı verilen mezhep diktası yolunda ilerlemek için  Suriye’de Esat’ı devirmeyi istiyor. Esat ayakta kalırsa Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı ve Amerikancı mezhep diktası planları da tehlikeye girer. Esat yıkılır ama Suriye bölünürse o zaman Suriye’de hem Kürt hem de Alevi devletleri çıkar ki bu da Erdoğan’ın planlarına ters düşmektedir. Planların tutması için ya Suriye’de bir askeri darbe ya da Suriye’nin işgali gerekir.

Erdoğan Suriye’ye saldırı için ABD’yi ve NATO’yu kışkırtmaya çalışıyor. Suriye’yle savaş İran’la ve Rusya’yla savaşa dönüşebilecek riskler taşıyor. Tezkere daha geniş bir savaşı hesaba katarak hazırlandı. ABD ve NATO bu savaşı göze alsalar saltanatçı ve mezhepçi Erdoğan saldırmaya hemen hazır duruyor. Askere alınmış yoksul çocuklarını Kürt savaşında kırdırıyor. Şimdi onları bir de Suriye’ye karşı savaşta kırdırır.  Nasıl olsa kendi çocuklarının bir elleri yağda diğer elleri ise balda.

AKP iktidarı Türkiye’yi , Ortadoğu’yu, hatta dünyayı felakete sürüklüyor. Tezkereye ”evet” oyu vermede MHP’nin onunla beraber davranması şaşırtıcı değil. Anti emperyalist ve yurtsever güçler el ele vererek bu gidişe karşı direnmelidir.

05.10.2010

Odak

 

 

1 Yorum

 1. MHP & AKP’NİN BU İTTİFAKI İLE VE BUNUN TARİHSEL OLARAK DOĞURACAĞI EMPERYAL BU PİÇTEN & PİÇLİKTEN HAYIR GELMEZ ; GELMEYECEK TE (!)

  MHP ‘NİN BU TENEZZÜLİYETİ VE BU KADAR BİR ALÇALMASI DA NEDİR PEKİ (? … ! )

  HANGİ ANLAMINI , NE DEĞERİNİ , NEYİN İÇERİĞİNİ , NASIL BİR NİTELİĞİ VE KİMİN – KİMLERİN TANIMINI VE KAZANIMLARINI İFADE ETMEKTEDİR ? ! :

  BU SURİYE MESELESİ TÜRKİYE İÇİN VE TÜRKİYE ADINA KESİNLİKLE GERÇEKTEN DE ” MİLLİ BİR DAVA DEĞİLDİR ” VE GERÇEKTEN DE ” MİLLİ BİR MESELE DEĞİLDİR (!) …

  PEKİ NEDİR VE NE VARDIR BU MESELENİN İÇİNDEKİ ÖZÜNDE ? ! :

  SURİYE İÇİN TÜRKİYE’NİN YAPTIĞI VE BU ÇIKARILAN ÇIKARLKARIN ÇAKALLAR SÜRÜSÜNÜN ” SAVAŞ TESKERESİ ” İLE , ( – YANİ SÖZDE BU MİLLETTEN VE MEMLEKETTEN ‘ SAVAŞ ALMAK VE YAPMAK İZİNİNİN AYANI VE BEYANI ‘ ) ; BU HAYAT İÇİNDEKİ BİR GERÇEK OLARAK SADECE ŞU KARŞILIKLARINI BULMAKTADIR VE SUNMAKTADIR İNSANLIĞIMIZA :

  BU İŞ VE BU İŞİN EN NİHAYİ SONUNDAKİ KASIT İLE YAPILMAK İSTENEN ŞUDUR : KOZADA İPEK , PETEKTE BAL , TARLADA HASAD , EVDE KIZ – KISRAK – ANA – AVRAT – SOY – SOP ZÜRRİYET VE BU MEMLEKETTE DE ( SURİYE’DE DE ) HÜRRİYET ÇALMAK OLACAKTIR BUNUN GERÇEKLEŞECEK OLAN GERÇEK ADI (!) … HER YATAKTAKİ GERÇEKLEŞEN IRZ VE NAMUS HIRSIZLIĞIDIR VE SOYGUNCULUĞUDUR BU (!) …

  BUNUN ADI : ŞAM ŞEYTANLIĞIDIR (!) … ABD UŞAKLIĞIDIR (!) … BU PARSEDEN MAL KAPMAK TELAŞIDIR Kİ , BU KONUDA DA , EN ÇOK HAVASINI ALAN AKP VE MHP İTTİFAKI OLACAKTIR BU İŞİN SONUNDA DA (! ) … BATILI KOALİSYON KUVVETLERİNDEN ALACAKLARI YENİ BİR DARBE OLACAKTIR BU SURİYE MESELESİ TÜRKİYE İÇİN (!) … AVUÇLARI BOŞ VE UMUTLARI DA FOS OLARAK DÖNERLERKEN KENDİ EVLERİNE , O GÜN BU GÜN GİBİ KESİNLİKLE BÖYLE OLMAYACAKTIR (!) … ORAYA ” PİRİNÇ ” ZIKKIMLANMAYA GİDERKEN VE DÖNDÜKTEN SONRA DA , GİLİP KENDİ EVLERİNİN İÇNDEKİ AMBARLARINDA DURMAKTA OLAN BULGURLARINDAN DA OLUP ; ASLINDA DA KENDİ DÜVÜRCEKLERİNE VE MERCİMEKLERİNE DE MUHTAÇ OLACAKLAR VE MUHTAÇ KALACAKLAR BU İŞİN EN SONUNDA (!) …

  SONRA BU MEMLEKETİ AÇLIĞIN , YOKSULLUĞUN , ZULMÜN , SÖMÜRÜNÜN , ADALETSİZLİĞİN , ZORBALIĞIN , KITLIĞIN VE KIYAMETİN VAN GÖLÜNE DEĞİL , KAN GÖLÜNE ÇAVİRECEKLER ! …

  KARDEŞİ – KARDEŞE VURDURACAKLAR VE İŞTE TAM DA BU İÇ DÜŞMANLIK VE İÇ SAVAŞ GEREÇEĞİNİN TARİHSEL BİR ZORUNUN DAYATMASI İLE DE , BU VATANA İHANET SUÇUNU HEM İŞLEYECEKLER VE HEM DE BU SUÇA DOĞRUDAN BİR İŞTİRAKÇİ OLARAK ORTAK OLACAKLARDIR (!) … /

  Şahin KANBUR

  ***

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.