Taciz ve İstismar ile Anılan Ensar’dan “Eğitimin Sorunları” Toplantısı

0
900

Bünyesindeki öğrenci yurtlarında yaşanan taciz ve istismar olaylarıyla ismi bilinen Ensar Vakfı’nın Zonguldak Çaycuma şubesinde “Eğitimin sorunlarını konuşmak” başlıklı bir toplantı organize edildiği ortaya çıktı.

Birgün gazetesinden Mustafa Mert Bildirici’nin haberine göre Ensar Vakfı’nın Çaycuma Şubesi’nde, “Eğitimin sorunlarını konuşmak” amacıyla düzenlenen toplantıya Diyanet, TÜGVA, İlim Yayma Cemiyeti gibi kurumların yanı sıra Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü de katıldı.

Düzenlenen toplantının, eğitim öğretim hizmetlerinin başka kurumlara devredilmeyeceğine ilişkin yargı kararını yok sayan bir etkinlik olduğu aktarılırken konu ile ilgili Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan’ın “Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı nasıl bir yetkiye sahipse bir çağrısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı, TÜGVA ilçe temsilcisi, Türkiye Diyanet Vakfı İlçe Temsilcisi, İlim Yayma Cemiyeti İlçe Temsilcisi, toplantıya katılıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü o ilçede yaşayan tüm velilere, öğrencilere, eğitim ve bilim emekçilerine, yurttaşlara eşit uzaklıkta olmak zorundadır. Eğitimle ilgili sorunların konuşulacağı yerler Ensar’ın binaları değil okullardır.” dediği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.