Tacizci, Genç Kadına “Karşımda Oturma Kalk, Gözüm Sana Kayıyor” Dedi

0
962

Kocaeli Kartepe ile Umuttepe arasında sefer yapan belediye halk otobüsünde dün yaşanan olay, kadın tacizinde arsızlığın hangi noktaya geldiğini gösterdi. 

Üniversite öğrencisinin beyanına göre, genç kadın otobüste yaşlı bir kişinin karşısındaki koltuğa oturdu. Karşısındaki yaşlı kişinin sözlü tacizine uğradı. Genç kadın yerinden kalkarak, başka bir koltuğa otururdu dalar tartışma devam etti. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde yaşlı kişi, “Çekin, sizin gibi nesle Allah kolaylık versin” derken, genç kadın, “Allah Allah benim ailem karışmıyor, sen kimsin” dedi.

Yaşlı kişi, “Kızım ben sana karışmıyorum. Karıştırma, edebini takın” derken, genç kadın ise, “Ben böyle ahlaksız bir insana nasıl sessiz kalırım” dedi. Bu sırada otobüsü durduran otobüs sürücüsü ise, “Hanımefendi biraz sessiz olur musunuz? Burası tartışma yeri değil” diye uyarıda bulundu.

Genç kadın, “Hayır ben niye sessiz kalayım” derken, sürücü ise, “Siz bütün milleti rahatsız ediyorsunuz” dedi. Genç kadın ise, “Ben rahatsız etmiyorum, beyefendi rahatsız ediyor” diye tepkisini sürdürdü. Sürücü ise, “Dönün bu tarafa tamam, biz sizi dinlemek zorunda değiliz” diyerek genç kadına cevap verdi.
Olayın sosyal medyada duyulmasından sonra birçok kişi, açıkça yaşanan bu taciz olayına isyan etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.