Taksim abluka altına alındı

0
1048

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Feminist Gece Yürüyüşü’nün yapılacağı Taksim ve çevresi bariyerlerle çevrildi.

Bu yıl 18’incisi düzenlenecek Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar, saat 19.00’da İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Fransız Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek taleplerini dile getirecek. Ancak sabah saatlerinden itibaren Taksim Meydanı ve çevresi demir bariyerlerle çevrildi bile.

Geçtiğimiz yıl yapılan Feminist Gece Yürüyüşüne polis saldırmış, bugün yapılacak yürüyüş için de izin verilmeyeceğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İstiklal Caddesi’nde böyle bir şey yapmıyoruz, ülkelerin buna hakları var. Yenikapı’dan Kadıköy’e her yerde yapabilirsiniz. Bir tek Istiklal Caddesi bundan muaf tutuluyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü de 8 Mart etkinlikleri kapsamında Beyoğlu’nda saat 15.00 itibariyle trafiğe kapatılacak yolları şu şekilde duyurdu: Taksim Meydanı (Büfeler Önü)-İstiklal Caddesine bağlanan yol, Refik Saydam Caddesi’nden Asmalı Mescit Caddesi’ne giriş-çıkış, Ensiz Sokak-İlk Belediye Caddesi kesişimi, Balo Sokak-Turnacıbaşı Caddesi kesişimi, Sadri Alışık Sokak-Atıf Yılmaz Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokak’tan İstiklal Caddesi’ne gidiş istikameti, Yeni Çarşı Caddesi-İstiklal Caddesi kesişimi Taksim Tünel girişi İstiklal Caddesi istikameti.

Alternatif güzergâhlar ise Gümüşsuyu Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Refik Saydam Caddesi, Sıraselviler Caddesi olarak belirlendi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.