TMMOB “Boşuna mı okuduk?” kampanyasını bugün başlatıyor

0
70

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) daha önce duyurduğu “Boşuna mı okuduk?” kampanyasını bugün başlatıyor. Ülkenin mühendislik alt yapısı ve üretim yeteneğinin aşındırıldığını vurgulayan mühendis, mimar ve şehir plancıları bugün sokaklalara çıkıyor.

19 Eylül Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı Dayanışma Günü’nde TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu saat 18.00’da Kadıköy İskele Meydanı’nda sokağa çıkacak ve basın açıklaması gerçekleştirecek.

Kampanyanın duyuru metninde, “Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılına yaklaşıyoruz. Sorunlarımızın, ülkemizin ve halkımızın sorunlarından bağımsız olmadığının bilinciyle,Mücadele etmezsek yaşadığımız sorunların daha da büyüyeceğini çok iyi biliyoruz. Cumhuriyetin ikinci asrında, eşitlik ve özgürlük temelinde, üreten, sanayileşen, gelişen ve hakça bölüşen bir ülkeyi inşa etmek için seferber oluyoruz. Bir dönemin en itibarlı, gözde mesleklerinin Cumhuriyetin 100. yılında ne hale geldiğini, nasıl ve neden gözden çıkarıldığını, hangi sorunları yaşadığını ortaya koymak ve sorunlarımızın çözümü için sesimizi daha fazla yükselteceğiz. Mühendis, mimar ve şehir plancılarını görmezden gelenlere ve yok sayanlara karşı haklarımız ve geleceğimiz için ayağa kalkıyoruz” ifadelerini kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.