TRT Yayıncılıkta Çığır Açtı: ”Sen gel, sen gel, sen gel… Sen gelme!”

0
1388

TRT'nin kamerası şaştı!

”Hayaldi, Gerçek Oldu!”

AKP ve Erdoğan Türkiye’si artık ufku açık, ”Hayal” denilebilecek olayların sıklıkla yaşanmasına alışkın bir Türkiye!

Geçtiğimiz günlerde Arınç’ın ”Bana ambargo koydular!” dediği TRT’nin, Arınç’sız da yoluna devam edebildiği gözlemlendi.
7 Haziran seçimlerinin ardından HDP kontenjanından RTÜK üyesi olan Ersin Öngel, TRT’ye ilşkin çarpıcı verileri kamuoyuyla paylaştı. Öngel’in kişisel twitter hesabından yayınladığı verilere göre, TRT ekranları yalnızca AKP’ye ve Erdoğan’a açık.

TRT-Erdo
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ‘nun HDP’li üyesi Ersin Öngel, TRT’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerine ayrılan süreleri açıkladı.

TRT-Davudo
Öngel’in, ”TRT ekranlarının son 25 günü” olarak nitelediği tabloya göre, TRT ekranlarında AKP 30 saat, Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 saat, CHP 5 saat, MHP 1 saat on dakika ve HDP’nin ise yalnızca 18 dakika yer bulabildiği görülüyor.

TRT-YalçınAkdoğan
Öngel’in açıkladığı son verilere göre, TRT’nin, AKP’li isimlerin dışında hiçbir siyasi parti üyesini veya yöneticisini özel konuk olarak yayına çıkartmadığı görüldü. Öngel’in, yine kişisel twitter hesabından açıkladığı veriler, AKP’li isimler tam 37 defa TRT’ye ”Özel Konuk” sıfatıyla davet edilirken, MHP, HDP ve CHP’den hiçbir isimin ”Özel Konuk” olamadığını gözler önüne serdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.