Hamza Yalçın’a Özgürlük!

0
1772

21844115_1701768733168895_341896107_oDiktatör Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye’deki emekçi halkı ve muhalefeti, satın aldığı basını da kullanarak türlü baskı ve dalavere ile susturmaya çalışıyor.

Yalnız unuttuğu bir şey var ki o da bu ülkenin devrimcilerinin, yurtseverlerinin, aydınlarının, dürüst ve ilerici insanlarının varlığıdır. Erdoğan ülkesinde hiçbir yaşam olanağı vermediği ve bu yüzden yurt dışında yaşamak zorunda bıraktığı ilerici, devrimci insanları da bastırabilmek için İspanya ve Uluslararası Interpol’ü kendi çıkarları için kullanmış durumda görünüyor. İşte bunun en somut ve yakın örneği dergimizin baş yazarı Hamza Yalçın’dır.

Politik sığınmacı olarak yaşadığımız Almanya ve Hamza Yalçın’ın yaşadığı ve vatandaşı olduğu İsveç hükümetleri bu konuda birer bildiri yayınladı. Bildiride İspanya’nın derhal Hamza Yalçın’ı serbest bırakmaları istenirken aynı zamanda da Interpol’un Tayyip Erdoğan gibi bir diktatör tarafından kullanılmasına da tepki gösterdiler. Almanya’da görüştüğümüz bir SPD milletvekili de Interpol’un yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi ve bu konuda hükümet olarak kendi aralarında konuştuklarını aktardı.

Şimdi bize düşen Hamza Yalçın’a her yerde sahip çıkmaktır. Hamza Yalçın devrimcidir. Sosyalizm mücadelesinde en ön saflarda yer alan bir Direnişçidir. Eğitim ve Dayanışma Hareketimizin koordinatörüdür. Dergimizin baş yazarıdır. Hamza Yalçın’a sahip çıkmak bizler için bu nedenle bir onurdur. Bugün Hamza Yalçın’a sahip çıkmak, Erdoğan diktasına karşı çıkmaktır. Saltanatlığa direnmektir; ülkemizi karanlığa sürükleyen hırsızlara, katillere, tecavüzcülere karşı mücadele etmektir.

Hamza Yalçın Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

Hamza Yalçın Yalnız Değildir!

Kahrolsun Teslimiyet Yaşasın Direniş!

Odak Dergisi eski yayın sahibi Göksel Koç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.