Emek ve Özgürlük Cephesi: Hamza Yalçın 47 Gündür İspanya’da Tutsak

0
1796

Emek ve Özgürlük Cephesi’nden dostlarımız bir açıklama yayınlayarak 47 gündür İspanya’da tutuklu bulunan yoldaşımız Hamza Yalçın’ın durumunu protesto ettiler. “Hamza Yalçın derhal serbest bırakılmalıdır, talebiyle dayanışmayı büyütelim” çağrısı yaptıkları bildiriyi sizlerle paylaşıyoruz: IMG_1431HAMZA YALÇIN 47 GÜNDÜR İSPANYA’DA TUTSAK

HAMZA YALÇIN DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR!

Odak dergisi başyazarı Türkiyeli devrimci Hamza Yalçın, AKP faşizminin “kırmızı bülten” terörüyle 3 Ağustos’tan bu yana İspanyada tutsak bulunuyor.

AKP faşizminin ülkede yürüttüğü büyük faşist terör dalgasını tüm dünyaya yayma aracı haline gelmiş olan kırmızı bülten uygulaması, en temel burjuva hukuk normlarının dahi ihlal edilmesidir. Burjuva hukukunun en iki yüzlü, en gerici uygulamalarından biridir. Son bir yıldan bu yana ve daha öncesi, onlarca devrimci, demokrat, yazar, aydın ve gazeteci kırmızı bülten uygumalarıyla çeşitli ülkelerde tutsak edildi.

Hamza Yalçın devrimcidir. Devrimciler faşizmin baskı ve terör uygulamalarına tarihin hiç bir döneminde boyun eğmediler, boyun eğmeyeceklerdir.

Devrimcilerin tüm baskı ve terör uygulamalarına karşı en önemli direniş araçlarından biri dayanışmadır. İşçilerin, emekçilerin, halkların ve devrimcilerin dayanışması tüm baskı ve terör uygulamalarını boşa çıkaracak güçtedir.

Halen İspanya’da tutsak olarak tutulan Hamza Yalçın ile dayanışmayı büyütmek tüm devrimcilerin, demokratların, aydınların, anti-faşistlerin boynunun borcudur. Devrimci olmanın, demokrat olmanın, aydın olmanın temel gereklerinden biridir. Hamza Yalçın’ın özgürlüğü hepimizin özgürlüğüdür.

Bu bilinçle; Hamza Yalçın Derhal Serbest Bırakılmalıdır! talebiyle dayanışmayı büyütelim.

HAMZA YALÇIN’A ÖZGÜRLÜK!

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

18.09.2017

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.