Söz ve Eylem: Devrimci Dayanışma Egemen Burjuvaların Dayanışmasından Güçlüdür

0
1738

Hamza Yalçın’la ve dergimiz Odak’la ilgili dayanışma mesajları almaya devam ediyoruz. Söz ve Eylem Dergisi’nden dostlarımızın bize ilettiği mesajı yayınlıyoruz.IMG_1429Devrimci Dayanışma Egemen Burjuvaların Dayanışmasından Güçlüdür:

ODAK dergisi başyazarı, Eğitim ve Dayanışma Hareketi koordinatörü Hamza Yalçın, AKP hükümetinin İnterpol’e verdiği arama kararı gerekçe gösterilerek 4 Ağustos günü İspanya’nın Barcelona kentinde tutuklandı.

Hamza Yalçın uzun yıllar Türkiye devrimci hareketinde mücadele etmiş, Türkiye devleti tarafından defalarca kez hapis ve işkence ile cezalandırılmış ve uzun yıllardır sürgünde yaşayan bir devrimcidir.

Hamza Yalçın’a karşı Türk ve İspanyol hükümetlerinin ortak komplosu burjuva devletlerin sınıf dayanışmasını göstermektedir. Bu tablo çıkarları gereği karşı karşıya gelen burjuva devletlerin devrimciler karşısındaki ortak tutumunun göstergesidir.

Ancak biliyoruz ki devrimci dayanışma egemen burjuvaların dayanışmasından güçlüdür. Yine biliyoruz ki devrimcileri hapis ya da sürgünle yıldıramazlar.

Hamza Yalçın’a, tüm ODAK dergisi emekçilerine ve dostlarına dayanışmamızı iletiyoruz. Bu süreçte ODAK dergisinin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

Söz ve Eylem Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.