Trump taraftarları iç savaşla tehdit ediyor

0
166

Trump taraftarları “Eğer Demokratların derdi ikinci bir iç savaş çıkarmaksa ellerinden geleni artlarına koymasınlar ve Trump’a karşı soruşturmalara devam etsinler”, diyor.

Bir yandan Rusya’da Putin iktidarını devirmeye çalışan diğer yandan Çin ile düşük ve yüksek yoğunluklu savaşlar planlayan ABD’nin içeride başının dertte olduğu görülüyor. Devletin Biden ve Trump tarafından temsil edilen kanatları arasında kızışan iktidar mücadelesi toplumda kutuplaşma, tedirginlik ve iç savaş endişesi gelişmesine sebep oluyor.

Biden’ın halk desteği azalırken Trump’ın desteği artıyor. Demokrat Parti Trump’ın gelmesini önlemek için onun hakkında vergi kaçırma dahil yeni soruşturmalar planlıyor.

CBS yayın grubunun paylaştığı bir resmî belgeye göre ABD’de politikacılara ve resmî görevlilere karşı şiddet tehditleri artmaktadır. Belgenin ABD İç Güvenlik Örgütü’ne (Department of Homeland Security, DHS) özel olduğu belirtiliyor. DHS İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır. Tehditlerin Trump’ın Florida’daki evine FBI tarafından yapılan baskından sonra arttığı belirtilmektedir. Belgeye göre çok sayıda tehdit Trump taraftarlarından ve radikal sağ gruplardan geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.