Türk Metal-İş Sendikası Afrin Operasyonunu Bahane Göstererek İşçi Eylemlerini Durdurdu!

0
1509

5DB51D91-C45B-48C4-BA95-2DB22F2588D4Metal sektöründe işçi sendikaları ile patron sendikası Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmış ve patronların işçilere dayattığı yüzde 6,4 oranında zam önerisi kabul edilmemişti. Bunun üzerine metal işçileri 2 Şubat’ta greve çıkacaklarını açıkladı.

Bugün Türk Metal Sendikası, Afrin operasyonunu bahane ederek metal işçilerinin greve çıkacağı 2 Şubat tarihine kadar olan kent merkezlerindeki eylemleri durdurdu.

Türk Metal Sendikası’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Bilindiği gibi sendikamız ile MESS arasında devam eden grup toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmış ve sendikamız 18 Ocak 2018 günü itibarıyla grev kararı almıştır. Yönetim Kurulumuz, grev uygulama kararını da 2 Şubat 2018 olarak belirlemiş, o gün greve çıkılacağını ilan etmiştir. Sendikamız bu süreçte eylemlerini artırarak sürdürmüş, geçtiğimiz haftalarda iş yerlerimizin bulunduğu kent meydanlarında kitlesel eylemler yapmıştır. Yönetim kurulumuz, TSK’nin sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyon nedeniyle, ülkemizin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak, kent meydanlarında ya da caddelerde eylem yapmama kararı almıştır.”

23 Ocak 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.