Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi: Tek Tip Elbise Dayatmasına Hayır!

0
1347
Foto: Tutsaklarla Dayanışma İnsiyatifi Facebook adresinden alınmıştır.
Foto: Tutsaklarla Dayanışma İnsiyatifi Facebook adresinden alınmıştır.

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), Erdoğan’ın cezaevlerine dönük saldırgan söylemleriyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. TDİ’nin Facebook hesabından yayınlanan açıklamanın tam metni şöyle:

“Basına ve kamuoyuna

Hapishanelerde OHAL’le birlikte tecrit koşulları kat be kat ağırlaştı. Kazanılan haklar geri alındığı gibi, yeni yasaklar ve yeni hak ihlalleri gündeme geldi. Kitap ve yayın yasaklarıyla devrimci tutsaklar daha ağır tecride ve kimliksiz keşfedilme saldırıları altındadır.

Bugün devletin hapishanelere yönelik yeni bir saldırısının sinyali verildi. Erdoğan “Guantanamo’daki gibi özel elbise giydirip mahkemeye böyle gelmeleri lazım” dedi. Bu FETÖ’cülere yönelik gibi görünse de biz tutsak yakınları biliyoruz ki bu saldırı özünde devrimci tutsaklara yöneliktir. Her zaman FETÖ’cülere yönelik denilen uygulamalar devrimci tutsaklara saldırı olarak dönmüştür.

Hapishaneler tarihine baktığımızda geçmişte de devrimci tutsaklara yönelik tek tip elbise dayatması yapıldığını ve bu saldırı devrimci tutsaklar tarafından direnişle püskürtüldü.
Yine devrimci tutsaklar bu yeni saldırıyı aynı kararlılıkla püskürtecek ve tek tip elbise dayatmasını geldiği yere gönderecektir.

Biz tutsak yakınları, aileleri ve yoldaşları olarak devrimci tutsakların yanında olacağımızı, onları destekleyeceğimizi ve savunacağımızı açıklıyoruz.

Tek Tip Elbise Dayatmasına Hayır !
Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur !”

16 Temmuz 2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.