Tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı’nın fotoğrafları paylaşıldı

0
910

Kayseri Bünyan Cezaevi’nde tutuklu olarak bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı’nın sosyal medya hesabında cezaevi fotoğrafları paylaşıldı.

Ekim ayında tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı’nın cezaevinde çekilen fotoğrafları, Twitter hesabından “İnadına özgürlük ve inadına barış” sözleriyle paylaşıldı.

Mızraklı’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafın mesajında, “Yaşamak, inadına yaşamak, yaşatmak, ölüme ve öldürmeye inat yaşamak ve yaşatmak, inadına özgürlük ve inadına barış diyerek!” ifadeleri yer aldı.

Görevden alındıktan sonra itirafçı Hicran Berna Ayverdi’nin aleyhine verdiği ifade doğrultusunda tutuklanan Mızraklı hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 7 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında değişen hapis istemiyle yargılanan Mızraklı’nın, duruşmaya tutuklu bulunduğu Kayseri Bünyan T2 Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.