Ulaş Bayraktaroğlu Devrimci Mücadelede Yaşıyor!

0
3289

18402328_10154528921722197_2843870900906637396_oCumartesi günü İsveç’in Göteborg şehrinde, Mayıs ayı içinde Türkiye ve Kürdistan’da katledilmiş devrimciler ve halk önderleri için yürüyüş ve ardından anma düzenlendi. Kürt derneğinin çağrısıyla düzenlenen yürüyüşten sonra, hayatını kaybeden önderlerle ilgili konuşmalar yapıldı.

Odak Dergisi olarak söz alarak, geçtiğimiz günlerde Rojava’da IŞİD’e karşı mücadelede hayatını kaybeden devrimci önder Ulaş Bayraktaroğlu’nun mücadele dolu yaşamı ve ölümü üzerine bir konuşma yaptık. Dergimiz adına söz alan arkadaşın konuşmasını yayınlıyoruz:

“Ulaş Bayraktaroğlu birkaç gün önce Suriye’de Rakka operasyonunda Işid’e karşı savaşırken öldü. Ulaş, Türkiye devrimci hareketinde sözü geçen devrimci lider, hem de bir militan idi. O Kürt hareketinin özgürlük savaşına destek verdi ve ön saflarda hem bir militan hem de bir komutan gibi savaştı. Ulaş’ın başlıca hedefi, Türkiye sosyalist hareketleri arasında güçlü politik ve askeri birliktelik yaratmaktı. İç savaş eşiğinde olan Türkiye için bu oldukça önemliydi.

Ulaş, işçi sınıfı için ve baskılara karşı mücadele eden bir sosyalist ve anti-emperyalist idi.

Ulaş özgürlük mücadelesinde yaşıyor!

Yaşasın Ulaş, Yaşasın Sosyalizm!”

Konuşmaların ardından atılan sloganlarla anma sona erdi.

17.05.2017

İsveç Odak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.