Çevreci Çiftin Katili Tutuklandı

0
1610

cevreci-ciftin-katili-50-bin-liraya-tuttuldum-288434-5Antalya’nın Finike ilçesinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katili Ali Yumaç çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Finike’de mermer ocaklarına karşı verdiği mücadeleyle tanınan KİRADER Genel Başkanı 61 yaşındaki Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu, Turunçova Mahallesi Kızılcık Yaylası’nda ‘Ali Babanın Çiftliği’ olarak adlandırdığı 2 katlı evinde 9 Mayıs günü saat 20.30 sıralarında Ali Yumaç tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

31 yaşındaki Ali Ulvi verdiği ifadede; “Mermer ocağında çalışan, adını bilmediğim, 65-70 yaşlarında, siyah cip kullanan, beyaz saçlı, sürekli kirli sakalla gezen, 1.65 boylarında ‘Çirkin’ lakaplı adam 8 Mayıs günü yanıma geldi. Bana ‘Cebinde paran var mı?’ dedi. ‘Yok’ dedim. ‘Sana bir iş teklif edeceğim’ dedi. Cebinden 3 bin TL çıkarıp verdi. ‘Bizim ocak bunlar yüzünden kapandı, sen bunları hallet, şu 3 bin TL’yi al, 47 bin TL’yi de olaydan sonra vereceğim’ dedi. ‘Silah nasıl olacak’ dedim. ‘Silahı kendin bilirsin’ dedi, başka bir şey konuşmadık.” dedi.

Yaşanan bu cinayet kapitalizmin kazanç hırsı uğruna insan hayatını hiçe saymasının bir başka boyutu olarak görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.