Veli Saçılık’ın Aracına El Konuldu!

0
1170

18 yıl önce Burdur Hapishanesi’nde tutsaklara yönelik operasyonda kolu koparılan, 2016’da ise çıkarılan KHK’larla işinden atılan Veli Saçılık’ın şimdi de arabasına el konuldu.

KHK ile işinden atılan ve Ankara Yüksel Caddesi’nde “işimizi geri istiyoruz” eylemlerine katılan Veli Saçılık’ın otomobiline bu eylemlerde kesilen para cezaları gerekçesiyle el konuldu.

Saçılık’a “Kabahatler kanununa muhalefet” gerekçesiyle toplamda 22 bin TL para cezası kesilmişti. Dün öğlen saatlerinde Saçılık’ın eşinin aracı kullandığı sırada, Ankara’nın Ulus semtinde trafik polisleri aracı durdurdu. Polisler para cezasını gerekçe göstererek Veli Saçılık’ın adına kayıtlı araca el koydu.

Sosyal medya hesabından video ile durumu paylaşan ve tepki gösteren Saçılık, “Yüksel Caddesi’nde işimizi istediğimiz için böyle yapıyorlar. Bize paramızla dayak attılar, ‘ağaç kökü yesinler’ dediler sonra da engelli aracıma el koydular. Açmış oldukları davalar hukuki değil. Normalde kabahatler kanuna muhalefet dolayısıyla açılan soruşturmalar dava olmaz. Ama bunlar hem dava açtılar, hem de 22 bin TL para cezası verdiler. Özel bir uygulamadır. Kanun değil, kitabına uydurmadır. Fiili bir durum yaratıyorlar. Ama biz yine de eğilmeyeceğiz, biat etmeyeceğiz, dik duracağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.