Yandaşın Yeni Silahı: Kayyum!

0
1300

boyner

Yeni Silah: Kayyum

Koza-İpek Grubuna el konulmasıyla gündeme gelen ”Kayyum”, yandaşların elinde bir silaha dönüştü.
Koza-İpek’e el konulup, tv binalarına polis zoruyla girilmesinin ardından, Zaman’ın matbaasına da ”Kayyum atandı” tartışması başlamıştı.

Hükümet yandaşlarının, kapı kulu olmaktan biraz uzaklaşacak olan siyasi-sektörel rakip sermaye gruplarını yeni dönemde ”Kayyum” ile kontrol altında tutma gibi bir yol izleyecekleri görülüyor.

Yandaşların son hedefinde Boyner var. Sabah gazetesi haber koordinatörü, Boyner için Kayum talep etti. ”Gezi’ye destek verdiği” iddiasıyla, yandaşların uzun süredir hedefi olan Boyner’e şimdi Kayyum atanması talep edildi.

ŞabanArslanTwit
Odatv’nin haberinde yer alan bilgiye göre, Sabah gazetesi haber koordinatörü Şaban Aslan, twitter hesabından, şirketin içi boşaltılıyor, diyerek Boyner’e el konulması çağrısı yaptı.

BoynerTwit-1
Haberin detayları şu şekilde:

Sabah gazetesi Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Boyner Grubu’nun şirketin içini boşalttığını iddia ederek Boyner’in holdingine de kayyum atanır mı” diye sordu. Bu iddialara sert yanıt veren Boyner Grubu, bunun iftira olduğunu belirterek Şaban Arslan hakkında şikayette bulunacaklarını belirtti.

Sabah gazetesi Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Twitter hesabından Boyner Grubu’nu hedef aldı. Gezi olaylarına da göndermede bulunan Arslan “Boyner’in holdingine de kayyum atanır mı… Şirketinin içini boşaltmış da… Gezi’lerde provokasyon yaparken mi boşalttı şirketlerini yoksa” diye yazdı.

Bu iddiaya Boyner Grubu Twitter’dan yanıt vererek şunları yazdı: “Şaban Arslan’ın bugün Twitterdan yayınladığı iddiaları şirketimize açık bir saldırı ve iftira niteliği taşımaktadır. Tüm haklarımız saklı kalmak üzere gerekli işlemleri başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.