Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır: “İstanbul’u hırsızlar yönetemez!”

0
1216

İptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri yarın yenileniyor.

Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan adayı AKP’li Binali Yıldırım seçim öncesi son mitingini Pendik’te gerçekleştirdi. İstanbul seçimlerini bağımsızlık mücadelesi olarak açıklayan Yıldırım, açıklamasının devamında, AKP’nin belediyelerdeki şaibelerini unutarak, “İstanbul’u hırsızlar yönetemez.” dedi. Daha dün bir konuşmasında “Kürt de olsa benim kardeşimdir, o da insandır.” diyen Erdoğan’ın ardından, bugün ise Binali Yıldırım’ın, “Hiçkimse Kürt kardeşlerimizi kendi iradesinde görmesin.” ifadesi dikkat çekti.

Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şöyle:

Değerli kardeşlerim, İstanbul seçimleri demek bağımsızlık mücadelesi demektir. Cumhur ittifakıyla ay yıldızlı bayrağımıza ve üniter devlet yapımıza sahip çıkmak demektir. Bu kez Binali Yıldırım’ın oyları çalınmayacak değil mi? İstanbul’u hırsızlar yönetemez. Bu şehir ülkemizin kalbi.

Bu şehirde Diyarbakır’dan fazla Kürt kardeşimiz var. Hiç kimse Kürt kardeşlerimizi kendi iradesin görmesin. Kürtler, Lazlar, Çerkezler, Romanlar, Göçmenler… Her yerden bu şehre gelen ve buraları mesken tutan bütün kardeşlerimiz bizim başımızın tacıdır.

Geçen seçimde oy kullanamayanlar şunu bilsinler, kayda gerek yok. Gidip oylarını rahatlıkla kullanabilirler.Tapu işlerini de imar işlerini de ne sorun varsa hepsini çözeceğiz. Hizmetlerimiz artarak devam edecek.

Yarım kalan hesabı yarın kapatıyor muyuz? Pazartesi hep birlikte iş başı yapıyor muyuz? Biz her şeyi yaparız, yeter ki bir olalım, iri olalım, birlikte olalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.