Yeliz kod adlı AKP’li milletvekili, kadın düşmanlığına devam ediyor: Erkek de kadının dilinden şiddet görüyor

0
1231

Meclis’te gerçekleşen Anayasa görüşmeleri sırasında “Yeliz Adaley” kod adıyla açtığı sahte hesaptan Twitter üzerinden yaptığı canlı yayın ile bilinen AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, kadın düşmanlığına devam ediyor.

Daha önce Recep Tayyip Erdoğan’ın şöförlüğünü yapan ve sonradan AKP İstanbul milletvekili seçilen, “Yeliz” ismi ile tanınan Ahmet Hamdi Çamlı, “Kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır. Eşitlik hayvan ve eşyada olabilir. İnsan eşrefi mahluktur, eşi benzeri olmaz. Erkek ve kadın da öyle” ifadeleri ile ilgili konuşmaya devam etti.

Hürriyet’ten Turan Yılmaz’a konuşan Çamlı, kadın erkek eşitliği ile ilgili, “Bunu hiçbir akıl, göz, izan sahibi ifade edemez. Şekil olarak da eşit değildir, ruh yapısı olarak da eşit değildir, psikolojisi de eşit değildir. Allah nasıl şirk kabul etmezse, insan da kabul etmez. Kadın ve erkeği eşitliğe zorlayanlar en büyük kötülüğü yapanlardır. Onların fıtratına, yani yaradılışlarına müdahale etmemek gerekir.Kadın ve erkeğe birbirlerinin tamamlayıcısı denebilir. Tavuğa horozluk yaptıramazsın, horoza tavukluk yaptırırken, yumurta çıkmaz. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddetten bahsediliyor, bana göre bu da yanlıştır. Şiddetin kadını, çocuğu gibi erkeği de vardır. Erkek şiddet görmüyor mu yani? İlla pazudan olmuyor ki şiddet, kasları birinin elinde, diğerinin dilinde, dildeki kas da önemli” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.