Genç Kadının Yaşamını Yitirmesine Sebep Olduğu İddia Edilen Kuzen Serbest Bırakıldı

0
1110

Antalya’da, Ayşenur Güven’e cinsel saldırıda bulunup, intihar etmesine neden olduğu suçlamasıyla yeniden yargılandığı davada 14 yıl hapis cezasına çarptırılan ve yayla evinde yakalanarak tutuklanan amcasının oğlu Selahattin Sezer, serbest bırakıldı.

Antalya’da ilk kez 6 yaşında cinsel saldırıya maruz kalan Ayşenur Güven, yaşadıklarından kurtulmak için 18 yaşına girdiği 2015 yılında Mustafa Güven ile evlendi. Ancak Sezer’in cinsel saldırıları devam etti. Sezer’in “Elimde video ve fotoğraflar var” diyerek tehdit ettiği Ayşenur Güven, 5 Nisan 2017’de başından geçenleri eşi ile babasına, erkek kardeşine ve dayısına anlattı, 3 gün sonra da eşine mektup bırakıp, yaşamına son verdi.

Aile Selahattin Sezer’den kızlarına taciz ve cinsel saldırıda bulunduğu ve intiharına neden olduğu için şikayetçi oldu ve ardından Selahattin Sezer, nitelikli cinsel istismar suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bunun üzerine Selahattin Sezer’in avukatı, bir üst mahkeme olan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne cezayla ilgili itiraz etti. İtirazı değerlendiren mahkeme, Selahattin Sezer’in tahliyesine karar verdi. Selahattin Sezer, gece yarısı tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi’nden serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.