“Dindar Nesil” Yetiştiren Müdür, Kız Öğrencilerin Etek Boylarını Hakaret Ederek Ölçtü

0
1490

Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü Fersende Karataş, hakaretler ederek kız öğrencilerin pantolon ve etek boylarını ölçtüğü ortaya çıktı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü Fersende Karataş’ın kız öğrencilere uyguladığı psikolojik şiddeti paylaştı. Beştaş’ın paylaşımında, Müdür Fersende Karataş’ın hakaretler eşliğinde kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçtüğünü belirtti.

Danış sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Yer; Kurtalan Anadolu Lisesi… Ses kayıtlarına yansıyanlar alenen okul müdürünün psikolojik şiddet uyguladığını ortaya koyuyor. Birçok okulda benzer durumlar yaşanıyor. Lütfen sessiz kalmayın. Okul ve yurt müdürü işlerinin ehli değildir ve derhal görevden alınmalıdır. Kurtalan Anadolu Lisesi Okul müdürü Fersende Karataş ve Melek Misal Ceylan kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek, saçları ile uğraşarak hakaretlerle onları rencide ediyor. Derhal görevden alınmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Danış, “Yer; Kurtalan Anadolu Lisesi… Ses kayıtlarına yansıyanlar alenen okul müdürünün psikolojik şiddet uyguladığını ortaya koyuyor. Bir çok okulda benzer durumlar yaşanıyor. Lütfen sessiz kalmayın. Okul ve yurt müdürü işlerinin ehli değildir ve derhal görevden alınmalıdır.” diyerek duruma tepki gösterilmesini belirtti.

Videoda müdür, öğrencilere şöyle hakaret ediyor:

“Terbiyesiz!

+Hocam bana terbiyesiz diyemezsiniz.

-Kes sesini!

+Hocam cevap vermem lazım (ağlar)

-Sen nesin cevap vereceksin? Sen öğrencisin. Haddini bil!

+Hocam öğrenciyim, köle değilim.

-Edepsiz!”

MEB’ten Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konuyla ilgili açıklama yaparak, Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi okul müdürü Fersende Karataş’ın açığa alındığını ve konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.