Yüksekova ve Silvan’da Çatışma!

0
1369

PolisÖzelHarekat
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde ve Diyarbakır Silvan’da açılan hendeklerin kapatılması ve bazı mahalle girişlerine kurulan barikatların kaldırılması gerekçesiyle polis Özel Harekat ekipleri bölgelere operasyonlar düzenledi. Silvan’daki yüksek tepelere askeri birliklerin konuşlandırıldığı bilgisi veriliyor.
Askerin, havadan destek verdiği operasyonlarda yaşamını yitiren insanların olduğu bildiriliyor.

Yüksekova’da hendeklerin kapatılması gerekçesiyle bölgede operasyon düzenleyen Özel Harekat polisleri ile mahalleliler arasında çatışma çıktığı bildirildi. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki hendeklere yönelen polisle çatışmalar yaşandığı, polise molotof, taş ve sopalarla direnen gençlerden bazılarının ”Akrep” diye tanımlanan zırhlı polis aracından açılan ateşle vurulduğu bildirildi.
Kepenklerin kapalı olduğu kentte çatışmaların hala sürdüğü belirtiliyor.

PolisÖzelHarekat-2
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde de aynı gerekçelerle polisin düzenlediği operasyonda yaşamını yitiren sivillerin olduğu bildiriliyor.
Valiliğin yaptığı açıklamada, polise el yapımı bombalarla saldırıldığı ve çıkan çatışmada iki kişinin yaşamını yitirdiği bilgisine yer verildi.
Valilik, bir kişinin, çatışma alanında yaşamını yitirdiğini, ikinci kişinin ise yaralı olarak kaldırıldığı hastahanede yapılan tüm müdehalelere rağmen hayatını kaybettiği bilgisini verdi.
Yaşamını yitiren 1993 doğumlu M.T. isimli şahıs, çeşitli suçlardan aranıyordu, diyerek yaşanan katliamı gizleme yoluna giden Valilik, vatandaşın günlük hayatını normale döndürmek için müdehalelerimiz sürecek açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.