CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ ÖNÜNDE BİR KİŞİ VURULDU!

0
1276

indir (7)

 

Tarabya’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü’nde dün 20 yaşlarında bir gencin vurulduğu bildirilmişti. Akşam saatlerinde hayatını kaybeden gencin, Köşke girmek istemesi nedeniyle vurulduğu iddia edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan olaya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada; “2 Kasım 2015 tarih saat 12.50 sıralarında Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü protokol kapısı önüne ticari otomobille gelen 20 yaşlarında erkek bir şahsın güvenlik görevlilerine Cumhurbaşkanı ile görüşmek istediğini söylediği, görevlilerin şahsı misafir girişine yönlendirdiği,  ayrıca misafir kapısındaki görevlileri uyardığı, dikkatli olmalarını ilettikleri, şahsın misafir kapısındaki güvenlik görevlilerine ‘Beni Erdoğan ile görüştürün, açın kapıları’ diye çıkışması üzerine, sakin olması ikaz edildiğinde şahsın sivil giyimli güvenlik görevlisinin boğazına sarılıp duvara yasladığı, bu kez resmi güvenlik görevlilerinin olaya müdahale ettiği, şahsın resmi güvenlik görevlilerinden birinin belindeki tabancayı- silahı alarak havaya ateş ettiği akabinde de kendi kafasına ateş ederek yaralandığı” denildi.

Bir açıklamada Cumhurbaşkanlığı’ndan yapıldı. Açıklamada “20 yaşındaki genç Tarabya Köşkü’ne girme konusunda ısrarcı davranarak, köşkün misafir girişindeki nöbetçi memurla tartışmaya girişti. Yaşanan arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını kapan genç, önce polise ateş etti, ardından da kendi kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu. Polisin isabet almadığı, gencin ise olay akabinde Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. Ağır yaralı olan ve hayati tehlikesi devam eden gencin, akli dengesinin yerinde olmayabileceği ileri sürüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.