Zeytinburnu Belediyesi’nden Çıkartılan İşçiler Oturma Eylemine Başladı!

0
1648

Güvenlik soruşturması nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından işten çıkartılan işçiler belediye önünde basın açıklaması yaparak oturma eylemine başladı.
Saat 12.30’da yapılan açıklamada işçilerden Kenan Güngördü sonuç alıncaya kadar belediye önündeki oturma eylemini sürdüreceğini söyledi.

Basın açıklamasına, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden çıkarılan işçilerde destek verdi. Çeşitli emek örgütleri de çıkarılan işçilere destek vererek mücadelelerinde onların yanlarında olduklarını belirttiler.

Tek başına oturma eylemi başlatan Kenan Güngördü zamanla diğer işçilerin de haklı mücadelelerine katılacaklarını belirtti. Çıkarılan emekçiler adına yapılan açıklama “Tüm diyalog yolları denendi, Belediye Başkanı, yardımcıları, siyasi partileri.. tüm kapıları çaldık ancak bir çözüm bulamadık. Bizler işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz! Emek mücadelemiz işimizi geri alama kadar sürecek”   açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasının ardından işçiler adına Kenan Güngördü, Belediye önünde oturarak her gün yapılacak oturma eylemini başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.