“13-14 bin oy farkla kimse seçimi kazandım demesin!”

0
2299

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “13-14 bin oy farkla kimse seçimi kazandım demesin!” şeklinde konuştu.

Seçim sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, “10 milyon oyun olduğu bir yerde 13-14 bin oy farkla kimse seçimi kazandım diye iddia edemez.” dedi. 

Bugün Rusya ziyareti öncesi basına yaptığı açıklamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP adayı İmamoğlu tarafından kazanılmasına rağmen, sonuç henüz belli değil diyen Erdoğan, “İstanbul’da kimsenin seçimi kazandım havasına girmeye hakkı yoktur. Örgütlü müdehale içinde savcılıklara duyurular var. Sandıkta hırsızlıkla İstanbul’da seçim sonuçlarının neredeyse hepsi usülsüz. YSK’ya gidiş, sandıktaki örgütlü müdahaleye yönelik.” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın bu açıklamaları AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim gecesi yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. Yıldırım, henüz sandıklardaki sayımlar tamamlanmadan “Başkanlığı kazandık!” demiş, farkın ise üç bin oy olduğunu iddia etmişti.

Öte yandan Muş’un Merkez ve Malazgirt ilçesi başta olmak, üzere birçok il ve ilçede AKP’nin seçimleri 3 ila 500 gibi az sayıda oy farkıyla kazandığının açıklamasına rağmen, muhalefet partilerinin yaptığı itirazlar kabul edilmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.