Mahir Mete Kul’a Ulaşıldı

0
2446

Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçmeye çalıştığı sırada bindiği botun alabora olması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Mahir Mete Kul’un cenazesi bulundu.

Aynı botla Yunanistan’a geçmeye çalışan bir başka isim, Mahir’i son olarak nehir sularına kapıldığı sırada gördüğünü, kendi imkanlarıyla kıyıya ulaştığında ise artık onu kurtaramayacağını anladığını anlatmıştı.

Kendisi de Yunanistan’da politik sürgün olarak yaşayan Kul’un annesi Ünzile Araz, bu beyanın ardından Meriç Nehri’nin Türkiye ve Yunanistan kıyılarında arama yapılmasını talep etmişti.

Yapılan aramaların ardından yetkililer Nehir kıyısında cansız bir bedene ulaşıldığını, Mahir Mete Kul’un annesini teşhis için davet ettiklerini açıklamışlardı.

Yaşanan gelişmeyi “Oğlum, Evladım Mahir Metem aramalar sonucu bulundu.” diyerek duyuran anne Ünzile Araz, Twitter hesabından yayınladığı mesajında, “Meriç’te ölümler son bulsun, kimse çocuğunu nehirde bırakmasın!” ifadelerine yer verdi.

Kamuoyunun yakından takip ettiği kaybolma olayı yaşanan bu gelişmenin ardından gazeteci, aydın ve sanatçılar tarafından yeniden gündeme getirildi.

Gazeteci Erk Acarer sosyal medya hesabından Mahir Mete Kul’un fotoğrafıyla birlikte paylaştığı mesajında, “Bu ülkenin çocuklarına ne yaptınız siz?” dedi.

Berk Ercan isimli itirafçının yalan beyanlarına dayandırılarak yapılan baskınlarda gözaltına alınıp tutuklanarak hapis yatan, ardından serbest bırakılsa da yaşadığı baskılar sonucu ülkeyi terk etmek zorunda kalan Mahir Mete Kul, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenciydi. Aynı zamanda satranç şampiyonluğu da bulunan Mahir, 21 yaşındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.