AĞRI’DA İKİ ÇOCUK KATLEDİLDİ!

0
1719

Diyadin’de özel timlerin 2’si çocuk 3 kişiyi öldürdüğü belirtildi.

image (2)Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan haberde, Ağrı’nın Diyadin ilçesinde, fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar ile kimliği öğrenilemeyen bir kişinin, özel harekat timleri tarafından öldürüldüğü belirtildi.image (1)

‘Odun almak için giderken vurulmuşlar’
DİHA Muhabiri Abdullah Kaya, dün gece 21.00 sularında yoğun şekilde silah seslerinin geldiği ve yaklaşık 15 dakika sürdüğünü belirtti. Aslan ve Aydemir’in çalıştıkları fırının karşısında bulunan depodan odun almak için gittikleri sırada özel timler tarafından vurulduğunu belirten Kaya, olayın görgü tanıklarını olan bir ailenin de gözaltına alındığını söyledi. Kaya, gözaltına alınan ailenin darp ve hakaret edilerek gözaltına alındığını aktardı.

Kaya, öldürülen üçüncü kişinin HPG’li olduğunu hakkında bilgiler olduğunu, fakat bu bilgiyi doğrulatamadıklarını ifade etti.

Olayın tanıklarından Filiz Kahraman ise, özel harekat timlerinin önce çocukları öldürdüğünü, daha sonra gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştığını belirterek,  “Akşam gözaltına alınan akrabalarımıza da gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştılar. Kayınım Feyzi, elbiseleri giymemek için çok direndi. Onlar da kayınımı çok dövdüler. O iki gence de aynısını yaptılar. Önce öldürdüler sonra gerilla kıyafeti giydirdiler” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.