AKP salgın dinlemiyor: 14 millet bahçesi projesi ihalede

0
777

Erdoğan’ın projeleri arasındaki “millet bahçelerinin” ihalesi salgın dinlemiyor. Karantina döneminde yedi millet bahçesi projesinin ihale ilanı yayımlandı, yedi millet bahçesi projesi de teklif değerlendirme aşamasına geldi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Türkiye salgın derdi ile uğraşırken Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 14 millet bahçesi projesinin ihale sürecine devam ediyor.

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgilere göre, TOKİ koronavirüs salgınına rağmen yedi millet bahçesi projesi için ihale ilanı yayımladı. İki millet bahçesi projesinin ise ihalesinin yapıldığı ancak teklif değerlendirme aşamasında olduğu açıklandı. Beş millet bahçesi projesi ihalesinde de teklif değerlendirme aşamasının tamamladığı belirtildi ancak ihale sonuçları açıklanmadı.

3 MİLYAR TL BÜTÇE

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesinde vadettiği “millet bahçeleri” projesi için 17 ilde 28 millet bahçesi yapılması planlammış ve bunlara ise toplamda 3 milyar TL bütçe ayrıldığı belirtilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.