AKP vatandaştan “Zırnık Yok” yanıtı alınca bu sefer belediyelere yöneldi: İstanbul ve Ankara belediyelerinin hesapları bloke edildi

0
1029

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) bağış kampanyası hesapları bloke edildi. Yaşanan bu olayın ardından ABB, yarın İdare Mahkemesi’ne dava açacağını belirtti. 

Korona virüs salgını nedeniyle İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, sosyal medya hesapları aracılığıyla yardım kampanyası başlatmıştı. AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri’nin bağış kampanyaları için açılan hesaplar bloke edildi.

Yayınlanan genelde, “Yasalarımızda yerel yönetimlerin Yardım Toplama Kanunundan muaf olduklarına dair herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Dolayısıyla belirli banka hesapları ilan ederek vatandaşlardan yardım talep etmek gibi yardım toplama faaliyetlerine ilişkin tüm iş ve işlemleri Yardım Toplama Kanunu hükümlerine uygun olarak yapmak zorundadırlar” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.