Bakanlık’tan Beylikdüzü Teftişi: İmamoğlu’nun 5 Yılı Didik Didik Ediliyor

0
1348

Mazbatası Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimleri iptali sonrası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemin İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından yeniden incelemeye alındığı öğrenildi.

Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün aktardığına göre İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde yapılan inceleme ve soruşturma dosyaları İmamoğlu’nun lehine sonuçlanmış fakat şimdi ise farklı müfettişler tarafından yeniden incelemeye alınmış.

Bayram öncesinde Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışmaya başlayan 1 mülkiye müfettişi ve 15 kişilik teknik ekibin İmamoğlu’nun son 5 yıllık başkanlık dönemini araştırdığı ifade ediliyor.

Öztürk’ün yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun her şeyini araştırıyorlar. Hem öyle bir araştırma ki öyle-böyle değil. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan inceleme ve soruşturma dosyaları İmamoğlu’nun lehine sonuçlanmış olanlar arşivden çıkarıldı ve bu kez farklı müfettişler tarafından yeniden inceleniyor.

Mevcut dosyalara göre Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde açığı bulunamadı ama adaylık döneminde bulmak ve onu da seçim öncesi patlatmak için yoğun bir çaba gösteriliyor. Seçim dönemine kadar bulunamazsa da, başkan seçilmesi halinde bu kez başkanlığının düşürülmesi için gündeme getirilecek.

Bayram öncesi Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışmaya başlayan bir mülkiye müfettişi, 15 kişilik teknik bir ekiple özel bir çalışma yürütüyor ve Ekrem İmamoğlu’nun son 5 yıllık başkanlık dönemindeki her şeyi araştırıyor. Beylikdüzü’nün CHP’li yeni Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İmamoğlu döneminde başkan yardımcısıydı. Çalık, SÖZCÜ’nün sorusu üzerine belediyedeki durumu şöyle anlattı:

“Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yaklaşık yüzde 80’lik bölümü incelemeye tabi tutuluyor. Bunlar arasında iç yazışmalar, imar uygulamaları, insan kaynakları iş ve işlemleri kısaca Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde yapılan her konu araştırılıyor. Yargıya intikal ettirilip belediyemiz lehine sonuçlanan konuların dosyaları da yeniden didik didik ediliyor. Çalışmalar hemen bitecek gibi değil.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.