AKP Yandaşlarına Her Yerde “Torpil”

0
2081

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ALES’te sonuncu olan akrabası, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde yüksek lisansa kabul edildi.

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne yüksek lisans için başvuru yapan 49 kişilik listede Çavuşoğlu’nun yeğeninin eşi Şeyda Çavuşoğlu ALES sonuncusu olmasına ve tüm değerlendirmede ise sondan ikinci sırada yer almasına rağmen yüksek lisansa kabul edildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, adı geçen listelerin Ekşi Sözlük’te yayınlanmasının ardından üniversite yönetimi önce kendi sitesinden listeleri kaldırdı, ardından da rektörlüğün talebiyle Alanya 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından 16 Ocak 2019 tarihinde listeye erişim yasağı getirildi.

Yüksek lisansa başvuran çok sayıda adayın tepkisine rağmen üniversite yönetiminden yapılan torpile ilişkin açıklama yapılmadı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, akademisyenlerin-eğitimcilerin, üniversite eğitimindeki niteliği düşüreceği eleştirilerine rağmen 2015 yılında “Her Şehre Bir Üniversite” kampanyası çerçevesinde kurulmuştu.

Öte yandan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu da, 15 Kasım 2018’de bu üniversitenin akademik yılı açılış törenine katılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.