AKP’li Başkan Taciz İddiasıyla Gözaltına Alındı

0
1618

IMG_0468Bolu Taşkent beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik “zorla alıkoyma ve taciz” iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Bolu’nun yerel bir haber sitesi, Saim Çevik’in genç bir kadınla kendi evinde eğlendiğini ardından kadının gitmesine izin vermediğini ve zorla taciz etmeye başladığı iddiasına yer verdi. Tacize uğrayan kadının balkondan atlamak istemesi üzerine olayın ortaya çıktığını belirtiliyor. Bacakları kırılan genç kadın, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

ODA TV’ye konuşan AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç yaşanan olayı doğruladı. Rıdvan “Bu sabah bir cenazeye katıldım, şimdi Bolu’ya geçeceğim. Bugün öğleden sonra olayla ilgileneceğim. Başkan hakkında bugün karar verilecek” diye açıkladı.

15 yıllık AKP iktidarında kadın cinayetleri, kadına yönelik tecavüz ve taciz oranlarının arttığı bilinen bir gerçek. Bunda AKP’nin kadınlara karşı erkekleri koruyan, küçük yaşta evliliği onaylayan, en son imamların da nikah kıymasına imkan veren yasa tasarıları gibi kadını ötekileştiren anlayışın etkisi var.

AKP’li Başkan Saim Çevik gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

 

18 Ekim 2017

Kaynak: ABC Gazetesi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.