Melih Gökçek: Bunu Onun Yanına Bırakmam

0
1528

IMG_0471Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan’ın, Melih Gökçek’e dair verdiği bilgi gündem konusu oldu. Ahmet Takan, Gökçek’in Erdoğan’a yakın kaynaklara “Bunu onun yanına bırakmam” dediğini belirtti.

Takan’ın Yeniçağ Gazetesi’nde konuyla ilgili yayınlanan kısmı şöyle:

“…
Hisarcıklıoğlu Zorda

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in giderayak neler yaptığı siyasi kulislerin en çok merak ettiği konuların başında. Gökçek’in yakın çevresine Erdoğan için ‘bunu onun yanına bırakmam’ dediği iddia edilirken, saray danışmanlarının da ‘Gökçek’in elinde dosya arşivi var ama şu dönemde bir anlamı yok. Suç duyurusunda bulunmak için savcı bile bulamaz. Elinde ne olduğunun bir anlamı yok. Aksi halde sizin otoriteniz sarsılıyor. 17/25 Aralık’ın üstesinden geldiniz bunun da rahatlıkla üstesinden gelirsiniz’ diye rapor verdikleri konuşuluyor. Melih Gökçek’in de giderayak Büyükşehir Belediye’de bazı kritik atamalar yaptığı söyleniyor. Dünkü iddialar, sayının 8 olduğu yönündeydi.

‘Ankaralı iş adamlarını çok sıkıntılı günler bekliyor’

Peki, ‘metal yorgunluğu’ tasfiyesinden sadece AKP’li siyasetçiler mi nasiplenecek?.. Saray’daki dedikodulara göre, Gökçek’in yakın dostlarından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da topun ağzında. Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanlığı seçiminde son anda oğul Osman Gökçek aleyhine viraj almasına rağmen sarayın hışmından kurtulamamış… Biliyorsunuz, KHK ile oda başkanlıkları seçimi Nisan 2018’e ertelenmişti. Böylece hem ATO’da Gökçek’in hamlelerinin önü, hem de TOBB seçimlerinde AKP aleyhine gelişen sonuçların önü kesilmişti. Saraydaki iddialara göre, Gökçek’in vedasının ardından hem Rifat Hisarcıklıoğlu’nu hem de bazı Ankaralı iş adamlarını çok sıkıntılı günler bekliyor…”

18 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.