AKP’nin Sendikası Eğitim Bir-sen Başkanı Hakkında Taciz İddiası

0
1759

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in cinsel saldırı ve ölüm tehditlerine maruz kaldığını ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvurusunun yanıtsız kaldığını belirten Betül Gülçiçek, sosyal medya aracılığıyla yardım istedi. 

İleri’de yer olan habere göre, tacizle karşı karşıya kalan kadın yeni açılmış sosyal medya hesabı üzerinden Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İnsan Hakları Derneği (İHD), gazeteciler ve birçok kadın kurumlarının resmi hesaplarını etiketleyerek, Memiş’in kendisine gönderdiği tehdit içerikli mesajları da paylaştı.

Memiş’in yazdığı “Seni benim elimden kim alacak, eğer o yanlışı yaparsan seni öldürürüm. Eğer o konuşmalar bir yere sızarsa savcıya giderse yaşatmam seni. Ben elimi bile sürmem ama yapacak çok adam var etrafımda. Savcılıkta çok dostlarım var sana inanacaklarını mı sanıyorsun. Her zaman ki yere gel yarın gelmezsen biliyorsun olacakları” mesajı paylaşan Gülçiçek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunduğunu ancak Memiş’in ifadeye dahi çağrılmadığı bilgisini paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.