Bahçeli’den Saldırıyı Üstlenen İfadeler: “O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu”

0
1233

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asker cenazesinde saldırıya uğramasına ilişkin MHP lideri Devlet Bahçeli de açıklamada bulundu. Bahçeli, saldırının gerçekleştiği bölgedeki oy oranlarını verdi ve “Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğini kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı” dedi.

Bahçeli ayrıca, “Akkuzulular sert adamlar. Televizyonda yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu!” diyerek saldırıyı üstlenen ifadeler kullandı.

Antalya dönüşünde verdiği molada kendisini izleyen gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırıyla ilgili kısaca şunları söyledi: “Ankara’ya dönüş sırasında arkadaşlarımız bize telefonla bildirdiler. Cenaze namazında böyle bir olay oldu dediler. Ben Ankara il başkanımıza ‘Akkuzulu Mahallesi’nin durumun öğren bakalım’ dedim. Takip ettiğim yol bu. Oradaki potansiyeli gördükten sonra tahrike teşvike bir takım bir kavgaya çatışmaya müsait mi değil mi? Yüzde 9,83 oy aldığın yere hâlâ mahkemede aklanmamış, paklanmamış bir belediye başkanı ile gidiyorsun. O bölgede ne işin var senin? 2 gün sonra taziye evine gitsen, acısının hafiflediği bir ortamda başsağlığı dilesen ne olur? Ankara’nın dışında hangi cenaze törenlerine bu kadar iştahla katıldın? Bunların sorularını bu millet sormalı. Özellikle de bugün sosyal medyada yer alan, her zaman da söylüyorum; ama köşe yazarı ve aydın zümre biraz ihtiyatlı olmalı. MHP’yi suçlayınca ne olacak? Yani MHP’yi bu çatışmanın ortasına çekecek kadar sende akıl yok, sende zeka da yok. Senin sözünle hareket edecek zafiyet içinde bir MHP de yok. Sen kimsin yani böyle bir durumda bizi nasıl oyunun içerisine çekeceksin. 50 yıldan beri çekememişler şimdi nasıl çekeceksin; ama şu tablo önemli bir tablo.”

Ayrıca Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na yönelik “Akkuzulular inançları, siyasi davranışlarıyla sert adamlar. Eğer bunlara ‘bu adam burada ne geziyor, bunu sokmayın köye’ demişlerse, televizyonda yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.