Ev Sahibi: Kılıçdaroğlu ‘Kusura bakmayın’ Dedi

0
1432

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı linç girişiminden sonra saldırıya tepkiler hızla büyüyor. Saldırının organize, saldırganların ise taşıma olduğu ifade edilirken linç girişimine yol açan AKP’nin saldırgan tavrı da aynı tepkiyle karşılandı.

Saldırıdan sonra köye giden muhabirlere açıklamada bulunan köylüler ortak bir şekilde saldırıyı kınarlarken; saldırganların büyük bir kısmını tanımadıklarını, kendi köylüleri olmadıklarını ifade etti.

”Misafir olmak zorunda kaldık, kusura bakmayın.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evin sahibi olan Rahim Doruk cenaze namazı sonrası evine doğru ilerlerken olayları fark ettiğini aktarırken, olayı şu şekilde anlattı:

“Bu esnada itişme yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun orada olduğunu görmedim. Polisler bana, ‘Kemal Bey’in can güvenliği yok, içeri almak zorundayız.’ dedi. Ben kapının önüne kadar geldim. Eşim korkudan kapıyı kilitlemiş, kapıyı açması için yalvardım. Arkadan yüklenen bir grup vardı ve ben eziliyordum. Ben hâlâ Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmemiştim. Daha sonra kapı açıldı, içeri girdik. Anahtarla kapıyı kilitlediler. Evimin içerisinde, koridorda sandalyede Kemal Kılıçdaroğlu’nun oturduğunu gördüm

Benim evime sığınacağını rüyamda görsem inanmazdım. Kendi kendime düşünüyordum, ‘Kemal Bey evimde, dışarıdaki insanlar onu linç etmek istiyor, bana ve evime zarar verir mi?’ diye. Kemal Bey daha sonra eşimden bir bardak su istedi, eşim de su verdi. Yaklaşık 2 saat içeride oturduk. Daha sonra komutanlarımız geldi. Onlardan sonra Emniyet Müdürü geldi. Kemal Bey onları gördükten sonra rahatladı. Kemal Bey’de herhangi bir darp izi görmedim, yüzünde yumruk izi yoktu.

Ben de bu olaydan çok etkilendim. Daha sonra bakanlarımız geldi. Onlar da Kılıçdaroğlu ile görüştü. Kılıçdaroğlu’nu eşi de aradı. Giderken ailemize çok teşekkür etti. Bizimle vedalaştı. Birkaç gün içerisinde tekrardan bize geleceğini, bana hayat borçlu olduğunu söyledi.

O sırada Kemal Beyi içeriden çıkarmak istediler. Kemal Beyi çıkartıp bir araca bindirdiler. Ben o esnada dışarı çıkamadım. Biz doğru olanı yaptık. İnsanlar bilmese de Rabbim biliyor. Şehit bizim şehidimiz. Biraz daha sakinlik, anlayış, hoşgörü rica ediyorum.”

Muhtar: Saldırganlar dışarıdan gelenler

Öte yandan Akkuzulu Mahallesi’nin muhtarı Halil Kökmen, Kılıçdaroğlu’na yumruk atanı tanıdığını, ancak gruptaki diğer saldırganları tanımadığını söyledi. Kökmen “Köyüm adına Kemal Beyden özür diledim ve bunun bir provokasyon olduğunu söyledim” dedi. Köylülerden Kaya Küçük de “Kılıçdaroğlu’na yapılan doğru değil, ama içinden birkaç provokasyoncu çıkıp, köyümüzün de adını kötüleyerek, bizleri de kötüleyerek bu hale getirdiler. Olmaması gerekiyordu” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.