Birleşik Haziran Hareketi: “Adalet, Eşitlik ve Özgürlük İçin Yürüyoruz”

0
1495
Foto: Haziran Hareketi Twitter adresinden alınmıştır.
Foto: Haziran Hareketi Twitter adresinden alınmıştır.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne Birleşik Haziran Hareketi de Genel Yürütme Kurulu üyeleri düzeyinde katılım göstererek yürüyüşün 14. gününde Düzce’den Adalet Yürüyüşü’ne dahil oldu.

Haziran GYK üyeleri Ankara’dan başlayan ve 420 kilometreyi bulan uzun yürüyüşün bir bölümünü adalet, eşitlik ve özgürlük talebini dile getiren insanlarla birlikte kat etti. 241 kilometresi geride kalan Adalet Yürüyüşü, kalan 179 kilometrelik kısmının tamamlanmasının ardından 9 Temmuz Pazar günü saat 16.00’da Maltepe’de yapılacak bir mitingle taçlandırılacak.

Birleşik Haziran Hareketi yürüyüşe katılacağını açıklarken aşağıda yer alan mesajı kamuoyu ile paylaşmıştı.

Adalet, Eşitlik ve Özgürlük İçin Yürüyoruz

Birleşik HAZİRAN Hareketi olarak; Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından, Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla gerçekleşen Adalet Yürüyüşü’nü, HAYIR iradesinde birleşen halkın yürüyüşü olarak görmüş ve ilk günden itibaren on binlerle birlikte yürümüştük.

Adalet Yürüyüşü süresince gerek Ankara’dan İstanbul’a doğru ilerleyen ana yürüyüş kolunda gerekse de adalet, eşitlik ve özgürlük talebinin dillendirildiği bütün mecralarda söz konusu talepleri kendi talepleri olarak gören yurttaşlarımızla birlikte olduk.

Adalet, eşitlik ve özgürlük talebinin milyonların talebi olduğunu biliyoruz.

HAZİRAN GYK üyeleri olarak baştan beri desteklediğimiz bu yürüyüşün 14. Gününde, mesafeleri birlikte eksiltmek, özgürlüğü birlikte adımlamak ve eşitliği birlikte kazanmak için orada olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Birleşik HAZİRAN Hareketi”

28.06.2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.