BOU’DE GREİF İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA PANELİ

0
1323

3 Mart Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişteki Greif işçileri ile dayanışma amaçlı bir panel düzenlendi. Panel öncesinde okulda megafonla dolaşılarak etkinliğin duyurusu yapıldı ve bildiri dağıtıldı. Greif işçilerinin direnişini duyurmak için fakülte binasından “Greif’e Selam Direnişe Devam-ODAK” yazılı pankart sallandırıldı.

greif

İşçilerin okul içerisine girmesiyle Kuzey Piramit önünde toplanan öğrenciler hep birlikte sloganlarla işçileri karşıladı. Ardından panele başlandı. Panel sırasında Greif işçileri direnişe nasıl başladıklarını, taleplerini, kendi içlerinde nasıl bir dayanışma sergilediklerini ve deneyimlerini öğrenciler ile paylaştılar. Sendikalaşma mücadelelerini aktardılar. Panel kısmının ardından öğrenciler Greif işçisi arkadaşlara sorularını yönelttiler. İşçi arkadaşların soruları cevaplaması sonrasında başta olduğu gibi coşkulu ve gür bir şekilde “Zafer Direnen Emekçinin Olacak”, “Direne Direne Direnişle Zafere”, “İşgal, Grev, Direniş” sloganları atılarak etkinlik sonlandırıldı.

boğaziçi1

İşçilerle dayanışma amaçlı öğrenciler arasında toplanan para teslim edildi. Üniversite içerisinde yoğun ilgi gören panel 60 kişilik bir katılımla son buldu.

03.03.2014

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.