“Burası Türkiye! Burada Artık İçemezsiniz!”

0
1419

İçkiYasak

Burası Türkiye!”

İstanbul-Galata’da bir grup tekbir getirip, ”Recep Tayip Erdoğan!” diye bağırarak içki içenlere saldırdı.
Olay, dün gece Galata Kulesi civarında meydana geldi. İçki içilen mekanlarda oturan müşterileri de rahatsız ettiği belirtilen grubun, ”Burası Türkiye, içki içemezsiniz lan!”, ”Kalkın gidin burdan!”, ”Gezi’nin p*çleri, O*os*u çocukları!” şeklinde bağırdığı belirtildi.

İçkiİçemezsinizBurdaBurasıTürkiye

 

direnisteyiz.org’un haberine göre, ”Artık” içki içemezsiniz!, diye bağırıp etrafa saldıran grup, Tophane tarafından geldi ve ellerindeki sopalarla bazı müşterileri de darp etti.

Haberin detayı şöyle:

İstanbul Beyoğlu’nda dün gece Galata Kulesi dibindeki merdivenler ve civardaki kafe restoranlarda içki içenler, “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atan bir grubun saldırısına uğradı.

Tophane semtinden tekbirlerle gelen ve sloganlar atan 50-60 kişilik grup, “Burası Türkiye, burada içki içemezsiniz” diyerek insanlara saldırdı.

Saldırıya uğrayan grubun içinde yer alan Yasin Irmak yaşananları anlattı. “Biz önce bir maç kutlaması ya da asker uğurlaması zannettik. Ancak grup yukarıya, merdivenlere doğru gelmeye başladı. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganı ve ‘Ya Allah Bismillah’ şeklinde tekbir atarak geldiler.” diyen Irmak, “Grup, ellerindeki sopalarla insanların ortasına daldı. Baktılar ki insanlar kalkmıyor, bu sefer maytap atmaya başladılar. Ondan sonra ‘Gezi’nin p.çleri’,‘Çapulcular’, ‘S.ktirin gidin’ diye bağırdılar. Daha sonra da kule civarında bulunan içkili mekanlarda oturan insanları‘Kalkın gidin buradan. Artık içemezsiniz burada. Türkiye burası lan’ diye rahatsız etmeye başladılar. Birkaç kişi direnmek istedi, onları da aralarına alıp darp etmeye başladılar.” diye konuştu.

Olay akıllara AKP tarafından yasaya eklenen 22.00’den sonra alkol satışının yasaklanmasını ve resmi gazetede yayınlanan yılbaşı sepetlerinden alkolün çıkartılmasına ilişkin kararı hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.