Cebeci Kampüsü Öğrencileri: “Can güvenliğimiz yok.”

0
951

Son dönemde öğrencilere yönelik saldırılarla gündeme gelen Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’ndeki öğrenciler “Cebeci Kampüsü’nde neler oluyor?” başlıklı bir açıklama yayımladı.

Yayımlanan açıklamada, öğrenciler can güvenliklerinin bulunmadığı vurgulandı. Ayrıca açıklamada, güvenlik görevlilerinin öğrencileri darp etmesi ve geçen haftalarda bir öğrencinin bıçaklanması hatırlatıldı. Tüm bu olanlara karşın okul yönetiminin herhangi bir açıklamada bulunmadığının altını çizen öğrenciler, şöyle sordu: “Görevleri bizleri korumak olan güvenlikler orada dururken öğrenciler nasıl bıçaklı saldırıya uğruyorlar?

Öğrencilerin yaşanan olayları anlattıkları açıklamada, “Kendilerini ‘ülkücü’ olarak tanımlayan bir grup öğrenci arka bahçede oturan öğrencileri ve hocaları darp etti. 2 Aralık 2019 tarihinde Cebeci Kampusu Eğitim Fakültesi’nde üç öğrencinin önü kesildi ve bir arkadaşımız bıçaklı saldırıya uğradı. Tüm bunlar yaşanırken güvenlikler olayı uzaktan seyretti ve çok geç müdahale etti.

Bir ‘öğrenci’ Hukuk Fakültesi önünde, elindeki silahı Mülkiye’ye doğrultmuştu. Charlie Hebdo ve Hrant Dink anmasını provoke ederek öğrencilere torpille saldırmışlardı. Ellerinde satır ve sallamalarla kantine girip öğrencilere saldırıp yine de hiçbir yaptırıma tâbî tutulmamışlardı.” ifadeleri kullanıldı.

Okul yönetiminin çeteleri koruduğunu söyleyen öğrenciler, çetelerin bir an önce okuldan uzaklaştırılmasını talep etti.

Kaynak: BirGün Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.