Çin’de Ortaya Çıkan Virüsün Yayılma Hızı Artıyor

0
1204

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona virüs salgını sürüyor. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 56’ya yükselirken, 2 binden fazla kişide ise virüsün tespit edildiği bildirildi.

Çin Sağlık Bakanlığı da virüs ile ilgili açıklama yaptı. Virüsün daha fazla yayılmasını engellemek için seyahat ve ulaşım alanında önlemleri artıracaklarını duyuran yetkililer, virüsün mutasyonu sonrası oluşabilecek riskler konusunda henüz bilgi sahibi olmadıklarını açıkladı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda bazı kentlerin giriş çıkışlarının kurulan barikat ve engellerle fiziksel olarak kapatıldığı görülüyor. Ayrıca Pekin Hükümeti başkentte okulların açılışını belirsiz bir tarihe kadar ertelediğini duyurdu.

Öte yandan virüs, Çin dışında yayılmaya da devam ediyor. Son olarak Kanada’nın Toronto kentine Wuhan’dan dönen bir kişide virüs tespit edildi.

ABD’de de Washington ve Şikago’dan sonra Kaliforniya’da virüs görüldü.

Virüsün şimdiye kadar Çin dışında Fransa, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Avustralya, Malezya, Nepal ve Kanada’da tespit edildiği biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.