Çorlu Tren “Kaza”sında Hayatını Kaybedenlerin Aileleri Adalet Nöbetine Başladı

0
878

2018’de Çorlu’da gerçekleşen tren “kaza”sında hayatını kaybeden ve yaralananların aileleri adalet nöbetine başladı.

Aileler bugünden itibaren hafta içi her gün saat 10.00 ile 12.00 arası Çorlu Adliyesi’nde olacağını bildirdi.

Katliam gibi kazanın üzerinden 9 ay geçmesine rağmen asıl sorumlulara değil alt düzey kusuru olan 4 kişiye dava açıldığını, esas sorumluların ise takipsizlik kararı aldığını ifade eden aileler, buna karşı adalet nöbetine başlayacaklarını duyurdu.

Adalet nöbetindeki aileler tarafından yapılan açıklamada, “Acısını içine gömüp mahkeme koridorlarında adalet arayan, tüm sorumluların tespit edilip yargılanmasını isteyen bizler açısından bu kararın kabul edilmesi mümkün değildir. Acımıza ortak olacak, bu zamanda yanımızda olmak isteyen herkesi, 19 Nisan 2019 Cumagününden itibarenhafta içi her gün saat 10:00-12:00 arası Çorlu Adliyesinebekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kazada oğlunu ve eski eşini kaybeden Mısra Öz Sel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Oğlum için, 25 can için, herkese gerekli olan adalet için yarından itibaren adalet nöbetindeyiz. Davamıza sahip çıkacağız.” dedi.

8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Uzunköprü-Halkalı seferini yapan trenin vagonları, altı boşalan menfezden geçtikten sonra devrilmiş, 25 kişinin hayatını kaybettiği kazada, 338 kişi de yaralanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.