Damat, vekillerin sorduğu soruları haber linkleriyle cevaplıyor!

0
937

Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vekillerin denetim kapsamında sorduğu soruları; haber linki göndererek yanıtlıyor. 

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, Berat Albayrak vekillerin denetim kapsamında sorduğu soruları, kendi konuşmasının yahut Erdoğan’ın konuşmasının geçtiği haberleri atarak yanıtlıyor. 

CHP’li ve İYİ Parti’li milletvekillerinin Covid-19 sürecinde yönelttiği sorulara Erdoğan’ın ve kendisinin farklı tarihlerde yaptığı konuşmaları gönderen Bakan Albayrak, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun soru önergesine yanıt olarak ise tıklandığında herhangi bir bilgiye ulaşılamayan Cumhurbaşkanlığı Mevzuat Bilgi Sistemi’nin adresini gönderdi.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün kamu bankalarının pandemi döneminde başlattığı kredi kampanyalarına ilişkin soru önergesine yanıt veren Albayrak, 23 Haziran 2020 tarihinde Türkiye Bankalar Birliği’nin Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın haberleştirilmiş linkini paylaştı ve Gök’ün sorularının yanıtının bu metinde olduğunu belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Covid-19 sürecinde alınan ekonomik önlemlere ilişkin soru önergesine yanıt veren Berat Albayrak, Tanrıkulu’na da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını gönderdi.

Tanrıkulu’nun, “Korona virüsü nedeniyle kapatılacak kaç işletme bulunacaktır?” sorusuna karşılık Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 28 Nisan 2020 tarihinde yaptığı, “Kabine Toplantısı’nın Ardından Yaptıkları Konuşma” başlıklı Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan bir metni gönderdi.  Albayrak’ın aynı yanıtta gönderdiği bir diğer link ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesine yönlendirmesine karşın sayfada herhangi bir bilgiye erişilemedi.

Albayrak’a Bekaroğlu’ndan tepki: “Kim oluyor?

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın soru önergesine bakanlığın internet sitesinden bir link adresini yazarak yanıt vermesine Meclis Genel Kurulu’nda tepki göstermişti. Söz konusu tutuma tepki gösteren Bekaroğlu, “Bu felakettir, bu darbedir. Saraydaki damat bize, Türkiye Büyük Millet Meclisine darbe yapıyor, hakaret ediyor. Kimsin sen Berat Albayrak ya, kimsin?” diye seslenmişti. Bekaroğlu ayrıca kendisine gönderilen linkin açılmadığını söyleyerek, “Bu siyasi ahlaka sığar mı? Kimsiniz, kimler gelip geçti bu ülkede? Kaç Süleyman gördü bu ülke? Size mi kalacak bu dünya? Bu Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekillerimize hakarettir. Berat Albayrak kim oluyor?” diye sormuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.