Dilipak’ın esrar sevgisi bitmiyor: “Sigara ve şarap serbest, esrar niye yasak?”

0
1069

Yandaş Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, uzun süredir esrarın yasak olmasına tepki gösteren yazılar yazarken, bu yazılarına bir yenisini daha ekledi.

Dilipak dünkü köşe yazısında, esrarın satış ve kullanımının yasak olmasıyla ilgili tepkisini dile getirdiği bir köşe yazısı daha yazdı.

Yazısına “Sigara esrardan daha zararlıdır. Esrarın haramiyeti aklı zail etmesi ile ilgilidir.” ifadesiyle başlayan Dilipak, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Sigaranın üzerinde kocaman ‘Sigara öldürür’ diyor. Hatta süründürerek öldürür. Madem sigara bir ‘Cinayet aleti’ o zaman nasıl oluyor da bu kadar rahat satılabiliyor.

Bir tartışma konusu daha, ‘Şeker de sigaradan daha zararlı’ ise, bu şekeri ne yapacağız!?. Kadayıf, künefe, baklava, şekerlemeler, şekerli içecekler ve yiyecekler… Cola, gazoz, enerji içecekleri ve daha niceleri..

Sigara ‘öldürür’, şarap aklı başından alır, sarhoş eder, her ikisi de bağımlılık yapar, hasta eder, peki bunlar serbestse esrar niye yasak!”

Dilipak yazısının devamında da futbolun ve boksun da sağlığa zararları üzerinden kıyaslama yaparak, “Sahi, Diyanete sorsak, ‘Boks’ helal mi! ‘Futbol’ helal mi? Faydasız, malayani bir sürü oyun var. Sormak gerek, insanın insana vurması faydalı mı? Hele ‘İnsanın yüzüne vurmak’ caiz mi?” ifadelerini kullandı.

Akit yazarı geçtiğimiz günlerde de köşesinde yazdığı bir başka yazısında, “Hani ‘Çivi çiviyi söker’ derler ya, esrar uyuşturucudan kurtulmak için bir çözüm olabilir mi? Önce şunu kabul edelim. Esrarın bitkisi zararlı değil, hatta çok faydalı bir bitki. Bıçakla adam öldürülür diye bıçağı yasaklıyor muyuz!” diyerek esrarın yasak olmasına tepki göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.